| simpLemk a întrebat:

Am o intrebare, am mai cautat si stiu ca sa mai discutat pe TPU dar tot nu i-am dat de cap problemei, am un telefont SAMSUNG GT C3010, si mi-am luat cablu de date la el, il conectez la tel si la PC... se incarca (deci merge cablu de date, telu si PC ) dar nu imi arata partitia in my computer, nici in device, nimic, imi trebuie vreun drive pentruusb la la telu asta? ca am mai avut un motorola si ala mergea imediat ce conectat usb la PC, dar la asta nu, am incercat si cu acel motorola si merge, dar cu samsungu asta nu merge, daca trebuie vreun drive, va rog dati-mi un link ceva
Multumesc

6 răspunsuri:
| cata_8177 a răspuns:

Mie nu mi-a trebuit niciun CD
eu am umblat la setarile telefonului-conexiuni PC si in loc de PC Samsung studio am dat Stocare in Masa apoi merge si fara program

| simpLemk explică (pentru cata_8177):

Unde ai intrat mai exact la setari? Ca eu am cautat in tot telefonul si nu am gasit modul "stocare in masa"?

| cata_8177 a răspuns (pentru simpLemk):

Poate e in engleza la mine e SETARI-Conexiuni PC-in loc de PC Samsung studio am dat Stocare in Masa

| simpLemk explică:

Am gasit un SAMSUNG STUDIO, dar tot nu merge, cand conectez cablu de date la telefon ar trebui sa "piuie" o singura data, dar "piuie" de 3 ori... nu imi apare partitia in my computer, din in computer devices nu arata, ce sa fac? va roog ajutati-ma

| LETALY2K a răspuns:

Daca nu ai CD-ul de la acel telefon, incearca acest link http://lmgtfy.com/? cu=Samsung+studio din cate stiu iti trebuie SAMSUNG STUDIO pentru a face legatura cu PC-ul. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| simpLemk explică (pentru LETALY2K):

Acel link pe care mi l-ai dat... am intrat pe el si m-a bagat pe let me google that for you... nu are nici o legatura cu SAMSUNG STUDIO insa in link scrie ceva de Samsung studio tongue un link la SAMSUNG STUDIO? happy ca nu gasesc unul bun, repet am SAMSUNG GT C3010