| Marian586 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare, am un ps4 slim si de câteva zile nu mai întra cd-urile în cd-rom doar dacă le împing și mai vreau sa menționez ca am lăsat câteva zile un joc in el și nu l-am mai scos și l-am și desfăcut sa îl curat de praf. Nu l-am desfăcut de tot doar capacul și chestia aia de metal sa ajung la ventilator și scoate și un zgomot ciudat când îl pornesc și ma întreb dacă mai ii valabila garanția ca încă ii în garanție și stikeru ala de pe spate nu l-am dat jos.

3 răspunsuri:
| davidgati1 a răspuns:

Daca inca nu ai dat jos stickerul ii inca valabil garantia.Cel mai probabil trebuie schimbat cd-rom pe internet gasesti incepand la 250 de lei

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai scos capacul, atunci se va vedea pe sigilarea lui - ceea ce poate scoate aparatul din garantie.
De fapt, defectul saniei unitatii optice se datoreaza alunecarii (largirii) curelei de antrenare,

| Marian586 explică:

Si se vede ca am umblat la ea ca cand l-am desfacut prima data avea niste capace de plastic pe protectia de metal si so si zgariat metalu ala