| Badea_Valentyn_1998 a întrebat:

am o intrebare, eu am 2 televizoare pe post de monitoare, cum as putea sa aud aceeasi melodie de la pc la cele doua televizoare?

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu hdmi prin splitter

| Badea_Valentyn_1998 explică (pentru sierra1):

Am doua adaptoare la placa video unu de la hdmi la vga si celalalt de la displayport la vga

| Salontanul a răspuns (pentru Badea_Valentyn_1998):

Da! Si omul iti spune sa pui un splitter la portul HDMI. Ce-i atat de greu de priceput? Portul VGA nu reda si semnalul audio. https://bit.ly/2VKT5OC

| ALEXXXL19 a răspuns:

Daca sunt conectatela aceeasi sursa pc cu un program parca dar singronizarea nu stiu daca o sa fie aceeasi

| Badea_Valentyn_1998 explică (pentru ALEXXXL19):

Da sunt conectate la pc amandoua am incercat cu auxiliar si cu un adaptor de la mufa jack tata la doua mufe jack mama si merge decat pe o parte

| ALEXXXL19 a răspuns (pentru Badea_Valentyn_1998):

Chiar acum am facut asta cu aceste program si merge am un tv si laptopul care se aude acelasi sunet in acelasi timp Voicemeeter

| ALEXXXL19 a răspuns (pentru Badea_Valentyn_1998):

In intalezi si la sursa dai sa fie pe el si din el la out bagi cele doua tv eu am bagat tv si laptopul

| Badea_Valentyn_1998 explică (pentru ALEXXXL19):

Da dar eu le folosesc pe amandoua ca monitor un monitor e conectat de la displayport la vga si celalalt de la hdmi la vga cum as putea mai exact cu voicemeeter sa mearga boxele la amandoua monitoare de la acelasi pc

| ALEXXXL19 a răspuns (pentru Badea_Valentyn_1998):

Vga nu are sunet doar imagine doar prin mufa jack conectata la tv

| Badea_Valentyn_1998 explică (pentru ALEXXXL19):

Multumesc mult de ajutor am gasit o alta solutie care cred ca ar merge doua mufe rca una rosie una alba sa iasa la jack 3.5 dar am o sigura nelamurire daca le pun vor merge in modul pc?

| ALEXXXL19 a răspuns (pentru Badea_Valentyn_1998):

Stai asa jack si rca adica ai stereo dar o sa iti mearga mono pe fiecare tv dar la tv doar un difuzor, tv nu au hdmi ca conectezi o singura iesire audio la fieacre stereo are nevoie de doua iesiri adica 3 fire unu gnd si un L si unu R tu o sa ai la un tv L si la unu R de mers o sa mearga la pc dar nu cred ca o sa fie bine la tv