| Biclineru_Stefan_1981 a întrebat:

Salut Tpu.Am o intrebare, pe Placa de baza ASRock N68C-S UCC merge placa video Placa video MSI Ati Radeon R6850, 1024MB, GDDR5, 256bit, PCI-E

Răspuns Câştigător
| fabilescu a răspuns:

Da merge.si ai facut o alegere buna in ce priveste placa videowinking

2 răspunsuri:
| pHe0Nix a răspuns:

Da o sa mearga pentru ca si placa de baza este PCi-express,nu stiu ce sa zic in primul rand ce sursa ai? Daca ai un Delux sau un KME nu are rost sa iei placa aia video pentru ca iti face praf sistemul, insa daca ai sursa bina (sirtec, corsair, chieftec, thermaltake) de vreo 500 w o sa ajunga + ca trebuie sa ai si un procesor cat de cat nu pui un celeron g530 cu un hd6850 pentru ca o s-o limiteze placa rau de tot

| Biclineru_Stefan_1981 explică (pentru pHe0Nix):

Am o sursa buna de 500w si procesorul amd athlon X2 3.0gh