| FatalErorr a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care se pricem bine la PC-uri, deci rog pe cei care nu stiu sa nu se bagawinking
Am o placa de baza MS-7364 cu un procesor Intel 1.6 GHZ, vr sa`mi cumpar un AMD 3200+. Este compatibil pe acea placa de baza? Ce procesor ar fi compatibil, tot Intel sau merge si AMD daca initial aveam pe placa de baza Intel?

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Deci tu o pe o placa de baza de la Intel ai cpu de la amd asta e prima oara cand aud de asa ceva, daca placa e Intel logic ca cpu trebuie in mod obligatoriu sa fie de la Intel pentru ca doar de la Intel recunoaste biosul

| FatalErorr explică (pentru RAY):

Ba frate nu ai inteles, am placa de baza cu procesor Intel si vreau sa schimb procesorul cu unul AMD, este posibil. adica este compatibil AMD`ul?

| FatalErorr explică (pentru RAY):

Frate nu ai inteles. eu am placa de baza cu procesor Intel si vreau sa il inlocuiesc cu unul AMD, este posibil. este compatibil pe placa de baza? asta era intrebarea mea.

| K0sti a răspuns (pentru FatalErorr):

Sa-ti mai repet inca o data ca AMD e AMD si Intel e Intel. Tehnologii diferite!

| RAY a răspuns (pentru FatalErorr):

Nu,pentru ca biosul nu o recunoaste

| K0sti a răspuns:

AMD pe placa de baza Intel? Pe ce lume traiesti?

| GabrielStn a răspuns (pentru K0sti):

Placa de baza e MSI, nu Intel.

| K0sti a răspuns (pentru GabrielStn):

Cu procesor Intel, poftim ca sa fie si mai clar!

| GabrielStn a răspuns (pentru K0sti):

De fapt, placa ta baza se numeste MSI PM9M-V ( asa o gasesti ). Si suporta doar procesoare Intel, iata lista http://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/PM9M-V_%28MS-7364%29.html

| K0sti a răspuns (pentru GabrielStn):

Tu vezi ca te "certi" cu cine nu trebuie! Eu am placa de baza Gigabyte!

| GabrielStn a răspuns (pentru K0sti):

Pe primul meu calculator am avut aceeasi placa de baza ca si el.