| WhiskeyFaraNume a întrebat:

Am o intrebare happy. Vreau sa imi reinstalez windowsul.Am CD-ul si l-am mai reinstalat,dar cand l-am reinstalat, dar nu l-am reinstalat bine,adica toate fisierele din el au ramas in calculator sub forma de Windows.old. Acum as vrea sa stiu cum pot sa sterg memoria windowsului, ca apoi sa bag CD-ul si sa il instalez..Rate + FUNDA! Multumesc.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu spun sa chemi pe cine care se pricepe in instalari de windows la domiciliu si sa te uiti la el atent asa inveti

| K0sti a răspuns:

Nu ati mai invatat ca inainte se formateaza partitia si dupa aia se instaleaza windows!

| RaduTN a răspuns:

Salut.
Pai cand instalezi un windows trebuie sa stergi vechile partitii si sa le creezi din nou. Le dai DELETE si apoi dai pe NEW si iti faci partitiile dorite. La W7 asta se face foarte usor. La WXP este ceva mai greu.

Poti sa te uiti pe YouTube la videoclipuri de genu " Cum sa instalezi windows 8.1/8.0/7/Vista/XP corect."

Sper ca te-am ajutat.
O seara minunata in continuare iti doresc. Bye-Bye wave wave

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

Unde scrie ca trebuie sa stergi partitiile si sa le creezi din nou? Tot te cifulesc pana la urma! Formatezi partitia doar, asta inainte de a pune windows, dupa care te apuci si instalezi! Ce treaba ai cu partitiile celelalte?

Nu fiti diletanti si dati sfaturi aiurea sa derutati oamenii!

| RaduTN a răspuns (pentru K0sti):

laughing Eu asa stiu. Si asa merge mereu. Le sterg si le fac din nou cand instalez windows-ul. E si usor e si rapid.

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

Stii prost! Si mai dai si sfaturi!

| WhiskeyFaraNume explică (pentru K0sti):

Poti sa le dai "Format" sau poti sa le dai (in setupul windows) "Delete" si apoi "New" pentru a face partitiile de ce dimensiuni doresti.

| K0sti a răspuns (pentru WhiskeyFaraNume):

Partitiile le faci o data si gata, asa mor! Nu te joci la partitii aiurea! Numai cine stie in ce situatie de forta majora!
Deja imi pierd timpul cu voi!

| Herculescu_Mihail_1971 a răspuns:

Salut! Cel mai bine ar fi sa reinstalati windows-ul,cu grijă si cu atentie, formatând la momentul potrivit partitia, si prin formatarea partitiei (la momentul când vi se indica in kit-ul de instalare), se curata, si nu vă vor mai ocupa timpul in calculator in calculator. Mult succes!