| easydeva a întrebat:

am o mica problema cu calculatorul, am avut pe el Xp si recent mi-am achizitionat un router, iar cerintele imi cer sa instalez windows 7, dupa instalare a aparur o mica problema, nu imi mai recunoaste o partitie, adica mai concret nu imi recunoaste Local Disc (D) imi cere sa-l formatez si nu as vrea sa il formatez. Ma poate ajuta cineva? Dau funda!

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

- Daca nu-ti recunoaste partitia, inseamna ca nu te lasa sa intri pe ea.
- Deci nu ai incotro, trebuie sa o formatezi.
- Incearca sa intri in "Safe Mode" sa vezi daca te lasa sa accesezi partitia.
- Daca nu te lasa nici asa, mai poti incerca cu Windows XP Live CD. Asta trebuie sa-l faci.E usor. Urmareste videotutorialul de aici si in 15 minute e gata:
http://videotutorial.ro/......ee-bartpe/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

W7 cateodata nu redenumeste singur partitiile. Te duci Control Panel/Administrative Tools/Computer Management. In stanga gaseste Disk Management si dupa ce il selectezi iti vor aprea doua dreptunghiuri in dreapta jos. Il selectezi pe cel de langa C:, dai clicl dreapta si apoi selectezi Change Drive Letter and Paths dupa care ii aloci o litera, de exemplu D. Dai un restart si ar trebui sa mearga.

| jeek0 a răspuns:

Administrative tools/computer management/disk management. ar trebui sa se vada de acolo. da o litera pe partitia respectiva