| Khero a întrebat:

Am o mica problema cu cei de la eMAG. Acum 8 luni, am cumparat o placa video, care recent s-a ars. Am dus-o la showroom-ul eMAG din Craiova, intr-o zi de sambata. Cand am lasat-o mi s-a spus ca in maxim 2 saptamani o primesc inapoi. Au trecut cele 2 saptamani si nimic. Ieri (27.03.2016) am dat un telefon la cei de la depanero (service-ul care are contract direct cu eMAG) si mi-au spus ca este in alta locatie de-a lor, nu a ajunst la service-ul propriu zis, si ca pana luni o sa o primesc. Ma indoiesc ca in 2 zile pot sa o repare. Cum pot actiona in cazul in care nici luni nu o primesc? Tin sa mentionez ca in contractul pe care l-am semnat cand am achizionat piesele, scrie clar ca in maxim 15 zile de la predarea produsului trebuie sa-l primesc inapoi.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Exista ANPC. http://www.anpc.gov.ro/articol/575/date-contact Vezi ca poti face sesizare si online. Oricum suna la ei. Daca nu functioneaza ( la mine s-a rezolvat) doar sa le faci dosar la judecatorie.

| K0sti a răspuns:

Sa crezi tu ca-ti repara aia placa...aia nu mai e placa!
Alta!

| SilviaDulcik a răspuns:

Daca o placa video incepe sa dea artefacte sau sa miroasa a incins si nu apare imagine, sigur nu au ce sa ii faca.

La eMag sunt 2 posibilitati :
1. In maxim 1 luna primesti alta la fel
2. Daca nu o mai au pe stoc, iti dau banii inapoi

Mai rabda cateva zile.

De unde stiu asta?

-Am avut un coleg de liceu care fix dupa 1 an si 11 luni i s-a stricat telefonul LG Nexus 4 si dupa 20 de zile i-au dat in mana banii inapoi.

| Khero explică (pentru SilviaDulcik):

Acum 2 zile am verificat iar siteul unde poti verifica in ce conditie sunt reparatiile. Am fost surprins sa aflu ca au reparat-o, nu stiu cum dar au reparat-o. Placa rareori dadea imagine dupa "incident", iar atunci cand aparea ceva pe monitor erau doar dungi mov-albastre-verzi.