| Samurah a întrebat:

Am o nedumerire...
Stiti acolo la My >ComputerProperties apare Memory: 8GB (7. 88GB usable) ce inseamna asta,din paranteza? Si daca am inteles eu bine, atunci ce s-au intamplat cu ceilalti 0. 12GB?

E o problema de la memorii, trebuiesc schimbate(inca am garantie)?

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Daca ai placa video onboard atunci diferenta e folosita de aceasta, daca nu, atunci vezi cat apare in bioss si e posibil ca atat sa fie folosit de sistemul tau de operare.

4 răspunsuri:
| Acaikus a răspuns:

Stai linistit tot 8 GB ai doar ca o parte este folosit de sistemul de operare (presupun ca ai windows 7). Lasa-ti Ramii acolo ca sunt buniwinking

| Trynda a răspuns:

Restul sunt page file. Nu e nicio problema. Nu o sa-ti apara niciodata 8 folosibili din 8. E o pierdere mica mereu. Memoriile sunt ok.

| Samurah explică:

Ok,si daca tot e deschisa intrebarea asta, am si placa video nVIDIA geforce 630 1gb gddr3 si am o problema cu ea, nu prin fps mai mare de 75 pe cs, cu cea onboard prind 100straight face ( onboard am mai praff decat nVIDIA geforce...)

| Sax_Gabi_1988 a răspuns:

Adica 8 GB din care 7.88 sunt utilizati. Cei 0.12 poate sunt incarcati cu date, cache, etc... De la memorii nu cred ca este nimica. FUnda?