| Paul_Nagy_1990 a întrebat:

Am o problema cu internetu

Routerul meu merge am intrat si cu telefonului si merge internetu dar când intru pe PC nu merge nici cum am windows 10 si îmi arata la internet un semn de exclamare.

Va rog ajutati-ma dau funda!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du mouse-ul pe semnul de conexiune (nu dai click! ), iti va afisa un mic mesaj explicativ (conexiune intrerupta sau neconfigurata corect).
Daca conexiunea e intrerupta, atunci verifica cablul de internet, mufele sa fie bine bagate in ambele capete, eventual schimba-l cu alt cablu.
Daca configurarea nu e buna, atunci cheama un specialist sa rezolve problema (chiar si de la furnizorul de internet).

| fan91 a răspuns:

Cum este conectat calculatorul, prin cablu sau wireless? Daca e prin cablu intra in setari si pune ip-ul pe automat, daca e prin wireless scoate parola routerului.