| costel121 a întrebat:

am o problema cu laptop-ul meu (un Lenovo B570) am pus din nou sistemul de operare am instalat driverele tot si nu am reusit sa folosesc WI-FI am instalat si driverele de la WLAN...am windows 7 ultimate crying

va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă ai instalat driverele care trebuiau atunci ar trebui să fie funcțională placa wireless de rețea.Ca să fi sigur că e de la drivere fă un stik butabil sau nun cd cu Ubuntu 11.04 butează de pe cd în mod live sistemul de operare Ubuntu și dacă ai Wireless e de la drivere, dacă nu merge wifi-ul e de la placa de rețea.Succes

| costel121 explică (pentru DeyCj):

Am reusit odata dupa ce am pus windows sa intru pe wireless... si dupa ace n-am mai putut. trebuie facut ceva din panoul d econtrol?

| DeyCj a răspuns (pentru costel121):

LAr trebui să îți detecteze automat rețelele disponibile dacă placa de rețea e activată șî nu e dezactivată din tastatură(la mine e fn+F3)

| costel121 explică (pentru DeyCj):

Am sa reusit sa trec pe wireless...am luat toate butoanele la rand si am reusit sa trec mersi mult..ai acelasi laptop ca mine?

| DeyCj a răspuns (pentru costel121):

Nu,Eu am Acer aspire one D257, e de fapt un netbook cu display de 10, 1' ce rulează în prezent o distribuție de Linux făcută de mine(Acer OS îi zice și îi bazată pe Ubuntu 11.04).Succes