| Octavyan13 a întrebat:

Am o problema cu monitorul, nu primeste semnal. Am instalat driver-ul placii video si cand pornesc calculatorul monitorul nu se aprinde, se aude sunetul de pornire si apoi ramane fara semnal. Ce e de facut? E posibil sa fie de la placa? Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deconecteaza monitorul de la PC si apoi il deschizi. Ar trebui sa apara un afisaj pe monitor. Ceva gen „No signal". Daca apare acel afisaj atunci monitorul este bun si cred ca placa video e arsa sau pe duca, ceea ce o poti rezolva numai in service. Daca nu apare acel mesaj atunci monitorul poate fi vinovat. Tot la un service sau iti poti cumparaun nou monitor.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Cand pornesti calculatorul nici nu are nevoie de driver, de abia cand intra in windows, intra si driverul in actiune...greu!