| vladutzumuresan1996 a întrebat:

Am o problema cu netul. Routerul merge, pe PC imi arata ca am semnal full dar nu se conecteaza la net niciun browser iar in Device Manager driverele de network sunt cu galben. Cine a patit sa imi dea si mie o solutie. Funda

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca in Device Manager ai mai multe drivere de net, inseamna ca exista un conflict, calculatorul nu stie pe care retea sa se conecteze.
Incearca sa dai disable (deconectare) pe toate driverele, dupa care le incerci pe rand (enable).
La urma lasi doar pe cel functional, restul sa fie deconectat.

| dannyel86 a răspuns:

Pai, de ce sunt cu galben? Asta inseamna ca exista o problema. Incearca sa opresti conexiunea la net (Disable), apoi sa o reinitiezi (Enable).

| vladutzumuresan1996 explică:

Am incercat cu fiecare pe rand si in zadar. Cele care erau cu galben tot asa raman si 2 is care merg dar nici cu ele nu merge conexiunea.

| vladutzumuresan1996 explică:

Nici din network and sharing nu pot activa local area connection si bluetooth network doar wireless-ul e activat.