| Sami4041 a întrebat:

am o problema cu o imprimanta mai veche, mai exact un HP officejet 4255 all-in-one nu printeaza bine unele, fise mai ales daca exista desene, uitati vreo cateva poze: https://photos.app.goo.gl/as1s9gUzbx4WGxtD9
https://photos.app.goo.gl/Eki99SUf1EBYpWGz6

Cerneala/tusul este destul de vechi
As vrea sa stiu ce face sa se printeze asa, multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ok. Trebuie ori desfundate cartușele, ori schimbate cu altele noi.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu vad prea bine ca pozele sunt de proasta calitate dar se pare ca este infundata. Da-i de mai multe ori sa curete capul! Trebuie sa fie in softul instalat un program de curatare cap sau cartus. Da-le pe amndoua! Eu ii dau cate o curatare sau doua pe saptamana (daca nu am de printat imagini) si nu ajung sa se intample asta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai este o solutie: sa o duci la un atelier sa o desfunde! Ulterior sa nu uiti sa pui sa printeze saptamanal macar o data.

| Sami4041 explică (pentru Salontanul):

Ok adica sa desfunde efectiv cartusul deoarece acest model de imprimanta cand printeaza din ce am vazut atinge cu lamela de la cartus pe foaie

| Sami4041 explică (pentru Salontanul):

Mersi de ajutor

| Salontanul a răspuns (pentru Sami4041):

Multumesc si eu pentru apreciere!

| Salontanul a răspuns (pentru Sami4041):

Ok. Trebuie ori desfundate cartușele, ori schimbate cu altele noi.