| vip425 a întrebat:

am o problema cu pc-ul.Acum 2 zile am scos o placa tv tuner din pc in timp ce functiona. Dupa cateva secunde pc-ul s-a oprit si acum nu mai vrea sa porneasca.

3 răspunsuri:
| pbsolver a răspuns:

Da' de ce ai facut asta? Incearca sa resetezi BIOS-ul scotand bateria in forma de banut de pe placa de baza si apoi apasa butonul de pornire (cu TOATE firele scoase) pentru a goli instalatia. Lasa-l asa 10 minute, baga bateria inapoi, pune toate firele la locul lor si vezi daca ai reusit ceva sau nu

| vip425 explică:

O sa incerc acum.

| vip425 explică:

Tot nu merge nu stiu ce problema are.M-am uitat la condesatori, nu sunt unflati, am verificat procesorul totul este perfect, am resetat biosul prin atingere celor doua borne de cmos si tot nu merge.Nu stiu ce sa-i mai fac.