| pinguinuronaldo a întrebat:

Salut, TPU! Am o problema cu update-ul 20h2 la windows 10. Nu am suficient spatiu pe pc (8gb), asa ca folosesc un stick usb de 128 gb. Cand ii dau update ma intreaba daca sa folosesc external storage. Am dat external storage (am selectat stickul), iar dupa ceva timp imi zice "Updates are available, but we temporarily need some space to download. Remove some things you don't need right now and we'll try again.". Am spatiu pe stick. Ce pot face?

10 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Cum nu ai spatiu?

| pinguinuronaldo explică (pentru aditimus):

Nu am 8 gb liberi in partitia C

| aditimus a răspuns (pentru pinguinuronaldo):

Poti face un print sa vad ca mai facut tare curios...

| pinguinuronaldo explică (pentru aditimus):

Print cu ce?

| pinguinuronaldo explică (pentru aditimus):

Am doar 700 mb liberi in C

| VoidEternal a răspuns (pentru pinguinuronaldo):

Pai și cum ai vrea să-ți mai facă update cu 700 de MB? Nu-ți merge pc-ul ca naiba?

Mai ales daca ai ssd, pentru performante optime e bine ca el sa nu fie ocupat mai mult de 60%. Daca nu ai ssd, e cea mai bună investiție pe care o poți face. Cel mai vizibil upgrade.

| pinguinuronaldo explică (pentru VoidEternal):

Pot sa fac macar update la o versiune mai inapoiata? de ex: 1709 sau 1903?

| aditimus a răspuns (pentru pinguinuronaldo):

Mai sterge ceva din c muta pe d

| VoidEternal a răspuns (pentru pinguinuronaldo):

Nu cred. Orice modificare va scrie in fișierele temporare și tot vei avea nevoie de spatiu.

| doctorandus a răspuns:

Sa stii ca eu am cumparat recent stick de 128 GB in Olanda, a fost peste 20 Euro. Iar daca ai cumparat chinezesti la 5 Euro bucata sau 5 stickuri la 10 Euro, alea sunt teapa.