| Ciocoflencea a întrebat:

am o problema cu usbcamera de la laptop este incorporta pe un laptop Asus k52dr, ea merge dar este pusa invers adica functioneaza invers, si ma arata cu capul in jos, rulez un windows 8.1 ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| Eduarrdinno a răspuns:

Eu am un laptop Hp 625 si am avut aceeasi problema. Uite cum am rezolvat eu. Intra la setarile camerei si cauti unde scrie Orientation Shooting si modifici din Landscape Flipped in Landscape. Acum cauti pe la setari avansate. Difera de la un model la altul de laptop. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Ciocoflencea explică (pentru Eduarrdinno):

Da dar nu stiu unde sunt setarile camerei asta e problemasad

| Eduarrdinno a răspuns (pentru Ciocoflencea):

Intra im start, dai pe sageata aia de jos de la metroWe si cauti camera. Intri in ea si pe marginile ei vei gasi ca o rotita si alea sunt setarile si urmezi pasii de mai sus. Daca nu baga alt driver, daca tot la fel iti face baga windows 7 ca windows 8 nu este 100% terminat si poate mai are probleme.