| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, de fiecaredata cand intru intr-un joc online MMORPG (Talisman Online, ex.) imi apare o imagine cu albastru unde scrie cu alb ceva... ce sa fac? am windows xp, aveam si inainte xp dar de cand am reinstalat windowsul apare asa, please help, funda si vot, va rog mult!

Răspuns Câştigător
| Catalion a răspuns:

Se numeste "blue screen of death" si poate sa apara din cauza multor erori. Unele cauzate de virusi, altele din cauza dezinstalarii gresite a unor softuri, iar altele cauza nici nu le poti afla de unul singur. Dai click dreapta pe my computer > propiertes > advanced > settings de sub performance > advanced > change de sub virtual memory > custom size si pune cat arata jos la recommended, salveaza si dai un restart.

2 răspunsuri:
| hoLigan a răspuns:

Instaleaza JAVA si atunci ar trebui sa mearga baftahappy