Întrebare recomandată | JoseCallejoNNn a întrebat:

Am o problema. Deci ieri m-am jucat pe calculator,l-am inchis seara, totul ok. Dimineata cand l-am deschis nu mai primea monitorul imagine si dadea NO SIGNAL! Am umblat putin la mufa la spate la unitate(mufa care intra in placa video) si acum da imagine dar se vede ca si cum ar fi o perdea galben-verzuie deasupra imaginilor http://imgur.com/VVm6oAK!
Ce credeti ca are si cum se poate rezolva?
FUNDAA!

15 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Nu merge imaginea. Ai pus link-ul greşit sau prost. Dacă-ţi face aşa, e mai puţin probabil să fie o problemă de soft. E de la placa video. Deschide-l şi vezi ce e cu ea.

| ArmaNNNd a răspuns (pentru Gizăz):

Merge img, scoate "!" de la sf.
http://imgur.com/VVm6oAK

| OnTheTop a răspuns:

Asta ar putea fi de la monitor, încearcă să verifici cablul monitor-PC.

| Greenthrone75 a răspuns:

Multe jocuri au virusi.Depinde ce te-ai jucat! Eu ti-as da in sfat, du calculatorul la cineva care se pricepe! Eu nu pot vedea imaginea, ai pus link-ul gresit!

| sucdemere11 a răspuns:

Salut! Am avut si eu problema asta inainte, mi-am bagat windows-ul din nou si am rezolvat problema.

| Gizăz a răspuns (pentru JoseCallejoNNn):

Răspunsul e acelaşi.

| JoseCallejoNNn explică (pentru Gizăz):

Am miscat putin mufa si acum merge. Daca revine problema, ce pot face?

| Gizăz a răspuns (pentru JoseCallejoNNn):

Scoate placa video şi vezi unde e problema. Din ce-mi descrii, nu e grav. E o problemă cu mufa aia care nu stă bine prinsă de restul circuitelor sau placa video cu totul nu e bine prinsă de placa de bază.

| JoseCallejoNNn explică (pentru JoseCallejoNNn):

Si mai am o problema... uneori cand deschid calculatorul se aud niste beep-uri si apare asta : Warning processor temperature trip... ceva de genul

| Hdbiz_Play_1997 a răspuns:

Mai apasa putin mufa aia poate nu e bagata bine sau poate e stricata placa video, una din doua sigur e :).
https://www.optionyard.com/ro/

| iiBing a răspuns:

Cel mai bine schimbati placa video daca ai un gforce 250 sau ceva de genul sa nu il duci la reparat pentru ca o sa te coste pretul dublu al placi. Iati alta placa video. Daca nu ai una cumparata inseamna ca tia cedat placa de baza.Dar mai intai foloseste un monitor de rezerva sa nu cumperi o placa video noua si de fapt monitorul sa fie stricat. Funda? c;

| Veronica9 a răspuns:

Poate incerci sa scoti calculatoru din priza... mie mi se mai intampla si asa fac. si cu monitoru nu stiu ce e. poate trebuie sa iei altu sau sa te duci la specialist. sper ca te-am ajutat

| elenusdenisa a răspuns:

Pai asa a facut si al meu. l-am dus la reinstalat si gata, acum merge perfect!

| Molo4 a răspuns:

Ce sistem de racire ai pe placa cu ventilator sau cu pasat daca ai cu pasta se poate sa se usuce si sati arda unele componente de pe placa dar de orce eventualitate misca de fitele de pe placa poate fac scurt