| Zdog a întrebat:

am o problema ..ieri am cumpărat un laptop și tasta Enter e puțin cam strâmbă...ce sa fac?
Se pune că defect?
Să-l returnez?

4 răspunsuri:
| Mirris a răspuns:

Eu zic sa schimbi cu un alt laptop.Nu mi se pare ok sa iti dea un laptop cu o tasta stramba chiar daca e un defect minor.

| b4stefa a răspuns:

Chiar daca dupa ce ai verificat tasta si functioneaza,cel putin pentru un timp, cred ca cel mai bine ar fi mergi sa incerci sa-l schimbi, nu vrei sa-ti zboare tastele mai tarziu.
cred ca e posibil pentru ca este un defect, adica e un laptop nu un kg de mere pe care le cumperi de la piata si in care iti mai pune vanzatoarea si un mar stricat(ca doar nu se intampla nimic)
Mergi, e dreptul tau!

Bula
| Bula a răspuns:

Si pentru defecte estetice se poate returna o marfa cumparata.

In mod normal, pentru defecte estetice se face o scadere de pret, mentionand motivul reducerii.

Chiar daca i s-a redus pretul, defectiunile estetice NU exclud garantia daca sunt trecute in certificatul de garantie, chiar la cumparare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da returneaza l de ce nu te uiti atent cand cumperi un lucru, este un laptop totusi, nu o pereche de ciorapi care daca sunt rupti asta e nu te vede nimeni in pantofi, fiind nou mergi inapoi cu el si schimba l, il duci asa cum l ai luat cu cutie si accesorii. Esti fată sau băiat? ce varsta ai? Ce marca si model este laptopul si de unde l ai cumpărat?