| russian1995 a întrebat:

am o problema, incerc sa-mi reinstalez win si imi zice "Setup cannot continue because the version of Windows on your computer is newer than the version on the CD.
To erase the newer version and install the older version, restart the computer, boot from this CD, and follow the instructions for a new installation." si nu stiu cum sa sterg versiunea " nu prea ma pricep " dau funda! multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ionut711 a răspuns:

Salut.uite cum faci aprinzi pc-ul bagi cd-ul ci windows, dupa aceea dai un restart.si iti va aparea pres to key si dai space enter cam asa.eu asa fac mie nu mi-a aparut niciodata problema asta, salut. sper ca ti-am fost de folos

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Exista tutoriale in limba romana despre instalarea unui sistem de operare, in functie de versiunea lui. Ar fi bine sa le consulti si sa le imprimi pe hartie, caci, daca apar probleme, sa ai si instructiunile langa tine. Eu cand pun un sistem de operare curat pe partitia c, am grija ca aceasta sa fie stearsa (numai partitia c) si recreata, pentru a nu intampina probleme legate de conflictul intre un sistem de operare existent si o alta versiune. Daca nu ai cunostinte it, apeleaza la un specialist sau cunoscator, pentru a evita neplacerile cauzate de posibilele erori care perturba procesul de instalare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca nu te prea pricepi, de ce incerci sa instalezi un Windows? Sunt zeci de chestii care pot sa mearga rau si tu nu vei stii ce e de facut in niciuna dintre situatii...

In plus, nici macar nu ai spus ce windows vrei sa instalezi. Crezi ca noi avem un glob de cristal care sa ne arate ce isi doreste fiecare om incapabil sa transmita asta prin cuvinte?

Scrie pe Google "tutorial instalare windows" si selecteaza de acolo windows-ul pe care vrei sa-l instalezi.

| dreamgirls a răspuns:

Pai dupa ce dai rr la pc intri in bios la boot si la firs boot sau priority boot depinde ce ai pui primul cd si al doilea pui hdd dupa cand intri in windows la partiti stergi partitia C si incepi instalarea. sper ca te-am ajutat bye