| Andrey224 a întrebat:

Am o problema la bootarea windosului.Deci avea m windows 7 si vrem sa il schimb si nu mergea.asa ca un prieten a venit cu ideea sa puna de pe stick linux si apoi sa schimbam win, asa am facut in momentul de fata am linux si nu il pot schimba la bootare de pe cd se blocheaza iar la cea de pe stick (cu win) imi cere niste comenzi de bootare.eu acum nu stiu cum sa fac sa revin din now la windows ma poate ajuta cnnv?

4 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Formatezi hdd cu paragon hard disk manager. Iti faci un cd cu paragon. Pentru 32-bit sunt variante mai vechi 2010/2012.

| Andrey224 explică (pentru Cronki):

Acest program merge pe linux?

| Cronki a răspuns (pentru Andrey224):

Paragon-ul booteaza de la sine la restart indiferent ce sistem operativ ai. Nu tine cont de linux sau Windows.

| Expressions a răspuns:

Sunt mai multe metode, eu iti zic ce as face: scoti HDD-ul din PC, il bagi in alt PC, il formatezi, si ulterior se poate instala windows foarte simplu.