| bagheraaa a întrebat:

am o problema la facebook, cand intru nu imi apare nimic (imagini statusuri) etc la prima pagina s-au la profilul meu... cand vreau sa vad notificarile sau mesajele,sadtot imi arata ca se incarca...va rog cine stie sa ma ajute sad, dau funda >>

2 răspunsuri:
| angelicabella24 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat exact ca si tie! Nu sunt o profesionista in calculatoare, dar iti spun ca asa mi s-a intamplat si motivele pentru care nu merge:1. poate sa fie o conexiune proasta la internet(de exemplu,in cazul meu,facebookul nu mergea deloc,se incarca si nimic nu aparea,cel mai bine ar fi sa ii suni pe cei de la reteaua ta de internet,sa vina la tine acasa si sa rezolve problema,in cazul meu s-a intamplat asa:niste fire care conectau internetul la blocul meu au fost taiate intentionat de cineva, inca nu se stie de cine si de ce, dar ar mai fi putut si din cauza ca poate firele erau prea vechi, nu au mai fost destul de rezistente si s-au rupt deoarece nu mai suportau), 2. unele site-ri,jocuri,etc. pe care le accesezi ar fi putut avea virusi,sau tot felul de alte chestii care ti-ar fi putut face calculatorul in mai multe feluri:sa faca accesarea anumitor site-uri(ca facebook)sa nu mai functioneze deloc,incetinirea cu mult a calculatorului(ai grija, am avut o prietena care tot asa i s-a intamplat si ei, si calculatorul ei s-a topit, si nu a mai avut ce face), 3.pot fi tot felul de hackeri care sa iti fi intrat in calculator, si sa iti fi bagat in el tot felul de virusi, sa iti fi umblat in el, si sa strice anumite functii ale calculatorului, 4. poate ai descarcat tu,nu stiu,un joc,o melodiesau ceva de genul,care sa fi bagat si iar reamintesc virusi in calculator,iar rezolvarea acetei probleme nu este asa usoara,adica daca o stergi din calculator si gata crezi ca ai terminat nu e deloc asa,trebuie sa chemi un profesionist si sa ti-l controleze,imi dau si eu cu parerea,dar cel mai bine te sfatuiesc sa iti pui protectie la calculator impotriva virusilor si al hackerilor,sa vina cineva de la reteua de unde iti tragi tu internetul si sa ti-l verifice, si sa ai grija data viitoare ce descarci, accesezi, si pe unde mai umbli la calculator.Ti-o spun din propria experienta, oricum sper ca ti-am fost de folos in rezolvarea problemei tale. Fundita? happy

| Ellyyyyyy a răspuns:

Pai uite ce potisa faci:
1. Inchide router-ul si porneste-l iar
2. Da-i restart telefonului
3. Daca nu merg solutiile de pana acum, sterge Facebook-ul si mess-ul si instaleaza-le din nou.
FUNDA?