| Pop_Raul_1999 a întrebat:

Am o problema la laptop.
Am windows 7 si am incercat sa deschid un fisier si am dat open with notepad, astfel toate programele mele se deschid prin notepad si nu stiu ce sa fac. Am incercat si restore dar si acesta mi se deschide in notepad. Ajutati-ma va rog.

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă ai „lucrat" acuma trebuie să „operezi" Windows-ul folosind registrul Windows.
Apasă Windows flag+R
Din fereastra ce apare scrie regedit/enter
Din fereasta ce apare navighează în:
HKEY_CLASSES_ROOT\.exe
Din panoul din dreapta se modifică
Default key-ul în exefile
Apoi se nevighează în:
HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command
și din panoul dreapta se modifică valoarea key-ului Default în: "%1" %*, așa cum am scris.
Sper să înțelegi cum am explicat(da știu nu e punctul meu forte...) happy. Succes

| K0sti a răspuns:

Mai mult ca sigur ai virusi!

| halogen001 a răspuns:

Poti incerca metodele 2 sau 3 de aici:
http://www.askvg.com/......lications/

| halogen001 a răspuns:

Nu stiu ce tip de fisier ai deschis cu notepad si care fisiere se deschid acum cu notepad.

| nobodyssins a răspuns:

Click dreapta -> Open with Choose default program...si alegi ce vrei