| NicEbOy a întrebat:

Salut TPU
Am o problema, nu mer ge netul.
Dupa ce am instalat alt windows(xp sp3) nu merge netul.
Dece?
Am instalat si placa de retea depe un cd care l-am primit cand am luat pc-ul.
Cum rezolv problema asta?
Funda + Vot

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca trebuie sa instalezi conexiunea la internet. Conecteaza modemul la PC si incearca asa: Start/Control Panel/Network Connections/Create a new Connection si iti intra o fereastra de instalare New Connection Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!

| DANI_1590 a răspuns:

Trebuie sa il configurezi

| seby005 a răspuns:

Sal. depinde pe ce retea esti abaonata in principiu trebuie sa faci tu conexiunea daca esti pe cablu clic control panel>Network Connections>create a new conection>connect to the internet si mai departe te descurci depinde pe ce retea esti fibra, modem daca ai stik acesta trebuie sa aiba un program care trebuie instalat oricum revin-o cu mai multe detalii daca nu resusesti pa

| robbyy a răspuns:

Poate trebuie sa il setzi din nou netu

| robbyy a răspuns:

Poate trebuie sa il setzi din nou netu.

| robbyy a răspuns:

Poate trebuie sa il setezi din nou