| anonim_4396 a întrebat:

am o problema.Nu-mi merge laptop-ul, si imi da eroarea asta : No bootable device, insert boot disk and press any key, sau inainte imi dadea Media disk failure, check cable.DAU FUNDAAA, VA ROG! p.s. Am CD cu windows daca trebuie.( din cate am auzit cu CD-uri se rezolva)

8 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai auzit prost! Schimba hardul ca e busit! Tu nu vezi ca spune singur!

| CinevaNou a răspuns:

Bagi cdu si dai repair.

| anonim_4396 explică (pentru CinevaNou):

Cum?

| CinevaNou a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca si cum ai reinstala windowsul, numai ca in loc de install alegi repair.

| FatUglyVirgin a răspuns:

E de la cdrom sau dvdrom verifica cablul din carcasa

| anonim_4396 explică (pentru FatUglyVirgin):

Adica? Cum sa-l verific? Sa desfac laptop-ul?

| Sîrbu_Alexandru_1999 a răspuns:

1 Cred ca este de la windows ca asa a mai patit un prieten 2 Daca nu e de la windows e de la Hard

| Danu_Danyy_1994 a răspuns:

Trebuie reinstalat windowsul
Roaga pe cineva care stie sau cumpara cd windows de aici: http://windows.microsoft.com/en-us/windows/buy
sau in romana:
http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows/buy