| Nicolae_Seby_2000 a întrebat:

Am o problema, tocmai mi-am instalat windows 10 si nu se aude nimic. Trebuie sa instalez ceva program?
Cine raspunde are funda!

Răspuns Câştigător
| EusebiuPWN a răspuns:

Fa update-urile, in mod normal Windows-ul ar trebui sa-ti instaleze automat driver-ul de sunet. Da click pe Volum(Speakers) si ai grija sa fie selectat varianta cu "Realtek High Definition Audio" sau ceva de genul.
Ce mai poti sa faci, este sa instalezi manual ultima versiune de driver audio a placii de baza(In caz ca nu ai una dedicata). Tot ce ai de facut este sa tastezi modul placii de baza pe google, daca nu stii modelul iti recomand aplicatia "Speccy", ce iti ofera detalii cu privire la sistemul tau, implicit placa de baza. In sectiunea "Motherborad" o sa-ti apara modelul placii debaza si temperatura acesteia. Dupa ce tastezi modelul pe google, mergi pe site-ul producatorului(de exemplu, daca ai ASRock intri pe site-ul cu denumirea aferenta), dupa care dai click pe sectiunea "download" sau "driver support", dai scroll la audio si descarci ultima versiune, iar apoi o instalezi.

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Nu e normal.
Apasa Win + R, scrie " devmgmt.msc " si verifica daca nu cumva apare una din componente cu un "!" sau cu un "X".

| BostanDaniel1974 a răspuns:

DriverBooster pentru toate windowsurile

| Windows10 a răspuns:

Încearcă cu driverul din pachet care l-ai primit cu pc-ul dacă nu merge inseamna ca nu e compatibilă placa de sunet succes

| Rayuu a răspuns:

Slimdriverswinking