| puscahoreangaion a întrebat:

am problema la o subtitrare film, atunci cad actorii filmului incep repliciile subtitrarea ori o i-a inainte ori intarzie sa apara in momentul vorbirii, si v-as ruga daca este posibil sa-mi indicati un program care face sincronizarea corecta a subtitrarii filmului pentru ca atunci cand vizionez filmul in momentul replicilor sa apara si subtitrarea la momentul potrivit! dau funda

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pentru ca subtitrarea nu are acelasi fps ca filmul! Atunci cand iei subtitrari, te uiti sa vezi ce fps are filmul si in functie de asta iei subtitrarea potrivita!

| Jipa95 a răspuns:

Incearca prin apasarea simultana a butoanelor ctrl+sageata stanga ( daca subtitrarea este inainte) sau sageata dreapta ( inapoi ) ai inteles tu!
Asta din cate stiu este pentru Bsplayer!

| 4BubaNeagra a răspuns (pentru Jipa95):

Http://vlc-media-player.ro.softonic.com/
iti garantez ca va merge cu mediaplyerul asta, orice clip video merge pe el, si e gratis :)

| AdrenalinTm a răspuns:

Pai vezi ce terminatie are filmul si cauti in functie de formatul lor, poti sa iti iei BsPlayer iti cauta automat subtitrari si le pune in aplicare in limba romana sau ce limba vrei u

| 4BubaNeagra a răspuns:

Incearca sa schimbi Playerul Media. Incearca cu VLC. Ori descarca alta subtitrare. happy