| cosmzx a întrebat:

am probleme cu pc-ul puteti sa ma ajutati? uitati-va la eroarea asta: cannot display this video mode optimum resolution 1280x1024 60 hz
DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
| gab0ru a răspuns:

Jocul,aplicatia etc nu suporta acea rezolutie ..alege una mai mica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstalarea placii video. Daca nu esti expert/a in calculatoare, cheama un expert sau du-l la un service.

| shannygelu a răspuns:

Schimba monitorul nu suporta rezolutia aia

| inscriereoriflame a răspuns:

Trebuie sa schimbi rezolutia ecranului. Rezolutia respectiva nu e suportata de monitorul tau.

| IntrebarileMele111 a răspuns:

Dai click dreapta pe desktop, apoi properties apoi settings ( sus ) iar apoi unde scrie screen resolution scrie 1280x1024, dai cu butonu ala in dreapta sa faci rezolutia mai mica

| Vlad2020 a răspuns:

Aceasta eroare e din cauza placii video pentru ca nu iti suporta rezolutia aceea.Este prea slaba
sau
Ti-ai reinstalat windows-ul recent si nu ai instalat driver-ul de la placa video.
Funda?