| C1P1K a întrebat:

Salut TPU*! Am revenit cu o intrebare zic eu, simpla pentru cei care sunt pasionati sau repara biciclete... Am o bicicleta si am o mica problema, deci cand schimb vitezele, sa ma duc pe cel mai mic pinion, se creaza crinchetul, dar pe cele mai mari (de exemplu al 7-lea pinion) am 7 pinioane... nu este nici o problema. Crinketul acesta cum se repara? se schimba butucul sau pinioanele? Sau exista alta metoda sa nu fie costisitoare? Cineva a spus sa intorc acele ace, este bine? Astept raspuns
Cu respect, Gabster97

Răspuns Câştigător
| VădVerdeBăăă a răspuns:

Da s-au ros! Schima-ti butucul big grin

4 răspunsuri:
| blackrain a răspuns:

Crinketul e normal, atunci stii ca s-a schimbat viteza

| blackrain a răspuns:

Funda?

| C1P1K explică:

Nu intelegi dar imi sare efectiv pedala cand apas putin mai tare
parca ar scapa pinioanele... evectiv acele acelea s-au ros?

| VădVerdeBăăă a răspuns (pentru C1P1K):

Da s-au ros! Schima-ti butucul big grin

| zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar a răspuns:

Trebuie sa iti schimbe pinioanele deoarece s-au rupt dai in gol dupa aia nu?