| dragoslogos a întrebat:

am si eu o centrala termica pe lemne Viessmann Vitolig 150
de 40kw, si mi s-a stricat calculatorul (clipoceste incontinuu)
Care ar fi posibilele defecte?

3 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Verifica daca ai presiune normala la apa si incearca (daca ai posibilitatea) o resetare generala. Succes!

| noktambul a răspuns:

Uita-te in cartea tehnica a centralei, ca ai acolo o pagina cu toate disfunctionalitatile posibile ale centralei si urmeaza instructiunile de acolo. Cred ca "clipoceste" ca nu este presiunea normala a apei din circuit. Uita-te la manomentru si mai baga un pic de apa in instalatie. Verifica! Succes!

| dragoslogos explică (pentru noktambul):

Multumesc frumos presiune este 1, 5 problema este din alta parete