| McClod a întrebat:

Vreau si eu sa instalez windows xp pe un calculator si imi apare eroarea asta cum rezolv " Stop: c0000221 unknown hard error /systemRoot/system32/ntdll.dll"
Funda celui care ma ajuta happy

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In ce etapa a instalari apare chestia aia

| StefanKogut a răspuns:

As zice ca ai o problema in DeviceManager, ceva nu merge bine. Avand in vedere os-ul folosit si configuratia..., personal as merge pe ideea ca exista un conflict cu hardul, pe vremea cand s-a facut XP-ul nici nu se punea problema de harduri de 1TB si de memorie de 8Gb. Este XP-ul SP3? Daca nu fa-ti rost de unul SP3, daca ai conflicte si cu XPSP3 atunci poate te gandesti sa-l schimbi cu un Win7 sau 8, la configuratia ta, nu sunt probleme de resurse asa ca...

| questsoul a răspuns:

Ce configuratie are calculatorul respectiv?

| McClod explică (pentru questsoul):

8 gb ram 1 tb hdd si 2gb placa video