| UnSimpluOm99 a întrebat:

am si eu o intrebare.
Am o placa video Nvidia GTX 550 Ti de la MSI, cand este fortata la 99% usage atinge temperatura de 80-81 de grade celsius si mi se pare cam mare chiar daca a fost dusa la service si schimbata pasta recent si coolerul curatat, mentionez ca unitatea este destul de ventilata.Pe saitul de la Nvidia scrie ca temperatura maxima este 100 grade celsius, voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

La placi video (si mai ales Nvidia) este normal sa ajunga asa. Nu te speria, daca nu urca mai sus nu se arde.

| chronoStrix a răspuns:

Daca temperatura maxima de operare e 100 de grade celsius eu zic ca e ok. Iar daca se intampla sa atinga o temperatura critica cred ca iti va da un crash, sau o avertizare care sa previna alte inconveniente.