| BindBind a întrebat:

.....Am si eu o intrebare legata de calculator.

Ce rami sa imi iau (de viteza sau memorie) pentru ca jocurile sa imi mearga mai bine pe PC (nu in reluare).

Fundita pentru primul si cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| j1NNNx a răspuns:

Pai depinde ce windows si pe cati bit e facut. Cel mai bine pentru rularea jocurilor bine (binisor) e 4gb. De la 4gb in sus, deja ruleaza perfect. happy

2 răspunsuri:
| vidii a răspuns:

Nu memoria RAM te ajuta la fps..bine,si aia dar 10% din toata treaba, restul' e procesorul si placa video
Downloadeaza CPU-z si vezi, ce procesor si ce placa video ai

| Snaxpro a răspuns:

8 gb RAM 1600 MHz