| r0b3Rt03 a întrebat:

Am si eu o nedumerire si anume.
-am un AMD Sempron 4000+ x 64 dual core e pe soket M2, ram de 2gb doua placute, placa video de 1gb, si asa mai departe. Problema este ca am instalat pe el windows 7 x64 il am de 2-3 zile, primele 2 zile a mers teava, dar apoi a inceput sa crape(adica sa mi se deschida o pagina de internet greu adica la 2-3 min cam asa m-am uitat si la ceas, si multe altele pana si my computer se deschidea greu ).

Eu ma gandeam ca pote e prea mica configuratia, si de aceea ma gandeam sa incerc pe x32 are ceva? Daca procesorul e pe x64?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Din cauza memoriei ti se misca greu. Versiunea pe 64 bit are nevoie de 4gb sa mearga corespunzator. Instaleaza versiunea pe 32 bit pentru ca merge cu procesorul tau.

| r0b3Rt03 explică (pentru Intruder19):

Mi-am dat seama m-am documentat si in tradevar tb 4gb eu ma gandeam sa nu aiba vreo problema daca procesorul e x64.

| Intruder19 a răspuns (pentru r0b3Rt03):

Nu, procesorul are instructiuni 32 bit si 64 bit deci poti instala windows pe 32 bit fara probleme.