| andreiGabriel224 a întrebat:

Am si eu o problema : Am un LG L70, mi-am luat card de memorie de 16 GB. L-am introdus int telefon iar acesta l-a identificat si la setari scria " Card SD - spatiu total 16GB" bun, dar cand vreau sa instalez un joc care ocupa 2GB imi zice " Eroare la descarcarea " Heroes of Order & Chaos ". Nu exista spatiu suficient pe dispozitivul de stocare extern"... Eu nu am facut altceva in afara de a introduce cardul in telefon. Va rog sa ma ajutati pas cu pas. Ce trebuie sa ii mai fac? Cum pot seta sa se instaleze jocul? Va rog ajutor

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia cardul, il bagi intr-un adptor la pc si il formatezi in NTFS.Cardurile de 16 giga trebuie musai formatate in NTFS.Asa iti va recunoaste spatiul.

| andreiGabriel224 explică (pentru anonim_4396):

Poti sa imi spui ce este acest NTFS? Daca este vreun program de formatat sau ceva, sa imi dai si mie siteul te rog happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreiGabriel224):

Nu e prograci poti sa facitu asta. Bagi cardul in laptop da? Te duci la my computer si daic click dreapta pe sd card si apoi format.iti apare o fereastra cu programul de formatat, alegi de unde scrie file sistem (NTFS). Acum acolo scrie FAT sau FAT 32, tu alegi NTFS si dai start.iti va aparea o fereastra in care iti spune in limba engleza ca se vor sterge toate fisierele de pe el, dai ok si apoi incepe formatarea in NTFS.Astepti oana iti zice ca sa reformatat ceva cu sucessfuly