| emil11 a întrebat:

Am si eu o problema, cand vrea sa instalez windows xp pe pc nu imi apare nimic in bios. Daca stie cineva pasi care trebuiesc urmati primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Marinescu_Alex_1995 a răspuns:

In primul rand, in bios, la sectiunea BOOT, primary boot device trebuie sa fie selectat CD-ROM. In al doilea rand, daca dai restart cu cd cu windows in calc si nu iti apare nimic este posibil ca cd sa nu fie bootabil. In al treilea rand, invata sa te exprimi, pentru a putea sa te ajutam.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Din bios nu setezi decat prioritatea cd-rom-ului. Nu stiu ce astepti tu sa-ti apara in bios. Mai bine apeleaza la un prieten care se pricepe.

| FuriaGogoasei a răspuns:

Cum adica vrei sa instalez windows si nu-ti apare nimic in bios? Pur si simplu bagi cd-ul, dai restart si urmezi pasii foarte simpli.

| emil11 explică (pentru FuriaGogoasei):

Bravo esti foare destept.

| Constantin_Popa_1988 a răspuns:

E posibil sa ai o eroare

| Sadicalex a răspuns:

Ok #emil11 te rog sa imi dai mai multe detalii ca sa te pot ajuta, nu de alta dar am mai auzit pe cineva despre bios si a 2a zi si-a ars hdd.
Trimite-mi pm cu detalii si te ajut cu mare placere.