| cornelmarius a întrebat:

Eu acuma am instalat Windows 7 si nu pot sa imi instalez Windows XP, care sunt pasi din bios ca sa pot sa imi instalez Windows XP? funda!

2 răspunsuri:
| Malestorm a răspuns:

Salut
Din moment ce aduci in problema ''BIOS-ul'' am senzatia ca nu''ti buteaza.
Mai intra inca odata in BIOS (daca nu ai intrat pana acuma, il poti activa cu una din tastele ''Esc'';''Delete'' sau ''Tab'') si la '' Advanced BIOS Features'' gasesti urmatoarele : ''First Boot Device; Second Boot Device si tot asa... pe tine te intereseaza First Boot sa fie setat ( daca nu este, il setezi tu ) ''CD-rom'', iar la Second Boot Device setezi ''Hard Disk''.
Dupa care apesi F10 (save), si Esc, Y(continue), se restarteaza si ar trebui sa-ti buteze.

Uite un tutorial, te poti uita pana la minutul 01:10
http://www.youtube.com/watch?v=Kd3JTGAs-q0

| cornelmarius explică (pentru Malestorm):

Salutare,de butat il buteaza la inceput dar apare ca windowsul intalneste o problema si nu intra in partitii si nu continua instalarea!