| SKuLL909 a întrebat:

Am si eu o problema cu boxa bass. Acum 5 luni am cumparat un sistem de boxe 2+1. Dupa 3 luni bassul nu se mai aude deloc. Am asteptat 2 luni sa vad poate isi revine dar degeaba. Este vreo solutie de a o face singur? vreo idee?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, boxa de bass este arsă, unicul lucru mergi cu ea la un centru reparatii rebobinări boxe si difuzoare, asta daca le m ai ai, ca vad ca intrebarea este de anul trecut, boxa s a ars din 2 motive 1) s a ars un final in sistem si a functionat doar bassul pina s a ars, ori ai pus tu boxa pe alt amplificator de putere mare, si ai ars o, deci cum s a intimplat?

| lpavel a răspuns:

Nup, s-a ars! ia-ti alta

| Apalaghia_Madalina_Vasile_1989 a răspuns:

Daca poti desface basul in spate pe dinauntru are un fel de placuta (filtru) vezi daca are o siguranta, daca are, schimba siguranta, daca nu are, anuleaza placa si pune pe direct. alta modalitate nu vad