| iChappie a întrebat:

Am si eu o problema cu laptopul meu, cand folosesc mic jack mi se aude un bazait( https://www.youtube.com/watch?v=q4HfEtIuOJw ), iar cand pun mana pe metal se diminueaza foarte mult.Cum as putea detecta scurgerea de curent, sau cum i-as putea face o "impamantare". Eu stau la tara, intr-o casa batraneasca, deci nu are impamantare si chiar daca ar avea...alimentatorul nu are conector pentru impamantare. Nu am acumulator la el, fiind un laptop vechi (2005) luat la SH, dar isi face treaba decent.

P.S.:si daca ating minusul/plusul de la usb are acelasi efect, se duce bazaitul

Sper ca aveti ceva idei care m-ar putea ajuta, multumesc!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia incearcă să rotești cu 180 grade ștecherul din priza, face acum la fel?