| ngen a întrebat:

Am si eu o problema cu unitatea : pe timpul zilei merge perfect dar seara in jurul orei 6 incepe sa se restarteze (nu este doar o simpla restartare ci monitorul intra in stand by iar ledul de la unitate care lumineaza intermitent cand se incarca ramane stins). Daca il las pornit se restarteaza si o ora in continuu. Am schimbat de mai multe ori windows-ul (am bagat inclusiv windows original) dar fara efect. De la ce poate fi tinand cont ca face asta doar seara si aproximativ la aceeasi ora de fiecare data? Va multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
| Hasss a răspuns:

Poate se face prea cald in camera si de aia...

| ngen explică (pentru Hasss):

Am mereu aceeasi temperatura in camera dar multumesc mult pentru raspuns!

| Hasss a răspuns (pentru ngen):

Cred ca mai poate fi de la sursa sau de la placa video... ca daca iti intra monitorul in stand by asta numai de la placa video se intampla...

| ngen explică (pentru Hasss):

Nu este de la placa video, nu stiu cum sa explic dar se aud diferit cooler-ele din unitate atunci cand imi face faza asta adica nu mai au aceeasi turatie. Cand isi revine se aude hardul cum lucreaza iar cooler-ele prind turatie...

| Hasss a răspuns (pentru ngen):

Dul la un service mai bine si iti spun ei ce trebuie sa faci...

| ngen explică (pentru Hasss):

Asta a mai ramas de facut. Multumesc pentru sfaturi!

| Hasss a răspuns (pentru ngen):

Np si noroc

| AlxMro a răspuns:

Sterge si tu calculatorul de praf, cu alcol tehnic. Si daca tot isi da restart unitatea sa mearga fara capac. Poti sa restartezi si biosul dar nu cred ca are sa aiba vreun efect.

| ngen explică (pentru AlxMro):

Unitatea sta fara capac si am restartat si bios-ul dar fara rezultate. Oricum multumesc pentru sfaturi!

| AlxMro a răspuns:

Memoria virtuala eventual.