| Alexmarinica97 a întrebat:

am si eu o problema de la un timp, detin un MSI ALL-IN-ONE, cand intru intr-o aplicatie sau restartez PC-ul ecranul ramane negru(nu total), este la o luminozitate foarte mica ( desii el spune ca este la maxim), am incercat sa formatez cu pc in speranta ca voi scapa de aceasta problema dar fara succes, am windows 8.1 nu cred ca are vreo importanta, are cineva vreo idee cum se rezolva asa ceva?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Alex din video nu imi dau seama insa cel mai bine e sa il vada un tehnic. un inverter costa in jur de 30-35 euro. poate varia in functie de model sau marca insa nu mult.

12 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca ai instalat driverele manual de pe un cd e foarte probabil ca ai multe ce le-ai instalat fortat si nu sunt compatibile. in plus, daca ai avea windows activat toate driverele sau aproape toate s-ar instala folosind windows update. parte ce nu o inteleg e daca ecranul e tot timpul fara lumina sau doar uneori. in caz ca e tot timpul asa cel mai probabil ca e ars inverterul sau mai rau, lampa de la ecran, adica ecranul.

| Alexmarinica97 explică (pentru gelu1970):

Face acest lucru imediat ce intru intr-o aplicstie sau dau restart unui pc, eu zic ca nu ar fi de la un driver pentru ca inainte sa il formatez avea toate driverele instalate si mergea perfect, apoi a inceput sa faca aceste "figuri" si am zis ca poate cu o formatare voi scapa de aceasta problema dar fara succes

| gelu1970 a răspuns (pentru Alexmarinica97):

Avea driverele instalate insa aveai cumva alt sistem operativ Alex? acum spui ca ai w 8.1

| Alexmarinica97 explică (pentru gelu1970):

Acelasi windows 8.1 exact de pe acelasi cd, el a face figurile acestea de 2-3 sapt cand inca nu il formatasem si ave windows 8.1 eu am crezut ca daca il voi formata voi scapa de problema dar fara succes

| gelu1970 a răspuns (pentru Alexmarinica97):

Si deci ai un windows activat? in device manager ai vreun driver cu semn de exclamare sau intrebare in galben?

| Alexmarinica97 explică (pentru gelu1970):

Nu, totul este ok im device manager, acum problema s-a agravat incat ecranul este permanent la lumimozitate mica.

| gelu1970 a răspuns (pentru Alexmarinica97):

E foarte posibil sa ai inverter ars sau in cel mai rau caz ecranul.

| Alexmarinica97 explică (pentru gelu1970):

Inverterul cam cat costa estimativ? Display ul la un all in one poate fi schimbat? Cred ca il voi duce la un specialist. Multumesc mult pentru detalii

| Alexmarinica97 explică (pentru gelu1970):

Https://www.youtube.com/watch?v=X5xwg_jKU2M am postat si un videoclip cu problema pc-ului poate asa va fi mai usor sa va dati seama ce are, multumesc

| gelu1970 a răspuns (pentru Alexmarinica97):

Alex din video nu imi dau seama insa cel mai bine e sa il vada un tehnic. un inverter costa in jur de 30-35 euro. poate varia in functie de model sau marca insa nu mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar putea fi de la drivere, dar sune-mi modelul pc-ului tau

| DataSoft a răspuns:

Ar fi fost excelent sa spui si ce model ai.dar probabil aceasta problema este ori de la placa grafica nu sunt driver-le bine instalate sau din cauza windows-ului. iti recomand daca nu ai windows-ul cu licenta sa iti pui windows 7 ultimate..se activeaza usor chiar fara sa deti licenta.

| Alexmarinica97 explică:

Seria all in one-ului este : MSi Wind Top AE2260
Eu l-am formatat din windows 8.1 tot in windows 8.1, i-am bagat cd cu drivere si am instalat toate driverele manual, in special am fost atent la cele ce aveau legatura cu placa video