| mit20andrei a întrebat:

Am si eu o problema la windows 7 ultimate. Vreau sa ma loghez pe contul Guest si nu merge.Imi apare cand pe iconita Welcome, apoi se face ecranul nergru vreo 2 sec, apoi imi arata Loggin off.Iar se face ecranul nergu si ma intoarce iar la ecranul unde trebuie sa aleg contul..de ce oare? E vreun virus sau ceva? Vreau sa va zic ca scanez in fiecare zi pc-ul cu antivirus bitdefender internet security 2012..am mai scanat si cu scanere online..nimic plus ca pc-ul meu se misca normal(nu am probleme la secundele de raspuns la o comanda si nu are nici un simpton cum ca ar avea vreun virus...totusi ce sa fac ca sa ma loghez pe contul Guest?

Răspuns Câştigător
| MonsteR_4456 a răspuns:

Si eu am Windows 7. Si nu mi se intampla ce ti se intampla. Cred ca Windowsul tau are un BUG.

Eu unul iti recomand sa numai iei BITDefender, este cel mai prost antivirus, iti consuma mult din resurse si oricat ai proteja PC-ul tot e un virus care trece de el. Sterge frumos antivirusl si lasa-l fara, ca oricum windowsurile de la Microsoft numai pot rezista 3 luni fara o reinstalare.

Pentru contul Guest!
Intra in start->control panel->User accounts and Family Safety-> User Accounts->Change User Account Control settings, ti s-a deschis o fereastra, pe partea stanga ai o scara, trage de "treapta" aia pana jos de tot, pana iti scrie never notify. Si vezi daca iti merge dupa. Bafta.

| mit20andrei explică (pentru MonsteR_4456):

Am facut cum ai zis tu si tot la fel imi face..pai zici sa lasi pc-ul fara antivirus? Eu navighez mult pe net si pe multe site-uri si daca iau un virus sau altceva?

1 răspuns: