| r0b3Rt03 a întrebat:

Am si eu o problema, si anume eri mi-am instalat un windows xp sp2, si de eri tot mi se mai blocheasa la diferse programe si nu stiu dc, inainte nu imi facea asta, aa si inainte sa mi-l instalez am formatat tot hardul nu cred ca ar fi vorba de un virus. Deci de ce oare mi sar intmpla asta?

Răspuns Câştigător
| hatze a răspuns:

Atunci nu stiu ce se poate face, instaleaza windos xp SP 3, e ultima versiune de xp poate nu o sa mai ai atatea probleme.

7 răspunsuri:
| hatze a răspuns:

Trebuia sa formatezi complet, ceea ce durat mult mai mult, eu iti recomand windows vista, 7 sau chiar 8, xp-ul merge greu si pe pc-uri noi. funda?

| r0b3Rt03 explică (pentru hatze):

Lam formatat complet a durat o ora si formatarea si nu cred ca mi-ar merge windows 7, vista, 8 la resursele astea (progesorul de 1.83 2500+, ram1.50,placa video 128mb (si la windows 7 nu imi gaseste driverele) hardul de 300gb).

| hatze a răspuns (pentru r0b3Rt03):

Eu zic ca ar merge windows 7 cere minim 1 gb ram si drivere nu le ai pe cd? daca nu gaseste pe filelesit sau pe google, te uiti ce placa de baza ai si gasesti drivere.

| r0b3Rt03 explică (pentru hatze):

Degeaba am cautat dat o gramata si nimic nu mi sa potrivit ba chiar imi zicea la unele jocuri/programe ca nu am directx, si le-am instalat pe toate directx'urile de la cel mai no pana la cel mai vechi si nimic, tot la fel imi spunea.

| r0b3Rt03 explică (pentru hatze):

Aa apropo hateze mai demult cu 2 ani in urma un tovaraj a reusit sa mi-l fac cu un directx dar nu mai stiu ce directx era..., ma poti ajuta tu?

| hatze a răspuns (pentru r0b3Rt03):

Atunci nu stiu ce se poate face, instaleaza windos xp SP 3, e ultima versiune de xp poate nu o sa mai ai atatea probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca l-ai formatat cu formatare rapida e posibil sa mai ai virusiwinking

| BiancaDuta a răspuns:

Cauta driverele pentru placi si instaleaza-le.Asa mi s-a intamplat si mie.