| heddy10 a întrebat:

Am un Allview P6 Plus. Problema e ca bateria ma tine foarte putin (il incarc de doua ori pe zi) chiar si nefacand mare lucru pe el. Uneori chiar si cand il bag la incarcat, in loc sa se incarce, mai tare se descarca. De asemenea se incinge foarte tare

Cand l-am luat, era singurul care mai ramasese (aveam mare nevoie de un telefon nou la momentul respectiv si m-am gandit ca poate nu e o problema), adica cel expus la raft (din cele care stau non-stop pornite). Sa fie asta problema? Bateria dusa din cauza ca a stat in priza si se descarca si se incarca tot timpul?
Daca schimb bateria o sa rezolv? sau e o problema de soft?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CNot3 a răspuns:

Sunt sanse ca tu cand, l-ai pus la incarcat te tot jucai cu el si bateria a slabit.
De asemenea daca ai ex:33% baterie il pui la incarcat 5 mine si dupa aia te joci iar pe el, logic ca nu va tine se va strica.
Incearca sa i-ei o alta baterie si sa faci asa cu ea(O i-ei il lasi la incarcat 1 zi intreaga, apoi il i-ei te joci pe el pana cand se descarca de tot, faci din nou asta timp de 3, 4 zile si bateria va rezista mai mult daca faci asta timp de 3, 4 zile. FUNDA?

| heddy10 explică (pentru CNot3):

E slaba de cand l-am luat. Mersi de sfat!

| CNot3 a răspuns (pentru heddy10):

Funda?