| Vendx360 a întrebat:

Am un calculator de la Lenovo, are windows 10 si de azi mereu cand il aprind imi apare "Choose your keyboard layout", aleg US si imi arata "Choose an option" de acolo poti alege Troubleshoot (care te duce la advanced options) si Turn off your pc (care nu ajuta). Ce pot face, nu vad cum poate sa fie sistemul de operare corupt.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Alege keyboard layout RO și vezi dacă te mai intreabă alte chestii

| Vendx360 explică (pentru sierra1):

Imi pare rau sa te informez dar nu asa merg calculatoarele.

| sierra1 a răspuns (pentru Vendx360):

Nu stiu care pe care ar putea informa în domeniul ăsta!

Dar ideea e că întrebara ta e neclară. Și mai ce se întâmplă? Pornește sau nu? Instalarea a fost făcută complet sau nu?

| flixbuster a răspuns:

Cel mai probabil iti porneste in repair/recovery mode (sau ceva in genul). Intrebarea este: de ce face asta?