| podina a întrebat:

Am un card MicroSD nu mi-l recunoaste telefonul (Samsung galaxy y pro b5510 - card de 8 GB), daca-l pun la PC imi apare format si cand ii dau format nu-l poate formata. Cardul este nou... daca-mi puteti zice ce sa fac cu el!batting eyelashes

4 răspunsuri:
| RockableHu a răspuns:

Cardul nu este compatibil, crede-ma asa am incercat si eu la fel cu unul de 2 GB, dar nimic. I-ati altul, asa am facut si eu si mergea! Dar unul compatibil cu Samsung, nu neaparat Galaxy,, ce ai tu,,, intelegi tu!

| podina explică (pentru RockableHu):

Am un card tot asa de 4 GB si ala merge...asta de 8 nustraight face

| molocemarius a răspuns:

Am avut si eu problema asta, telefonul nu suporta marimea cardului, aveam unul de 16 GB si nu mergea apoi am incercat cu unul de 8 si a mers!

Incearca un card mai mic! FUNDA? big grin

| podina explică (pentru molocemarius):

Memory Card slot microSD, up to 32 GB... si nu-l pot formata nici in PC