| Dllk_Geany_1996 a întrebat:

am un iphone 3gs 16gb. si la semnal scrie cautare incontinuu...un baiat mi-a zis ca nu mai are baseband. ce pot face in acest caz? ofer funda

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IPhone-ul este compus din doua parti si anume una modem si cealalta computer. Exista cate un sistem de operare pentru cele doua parti alte iPhone-ului, iar cea a modemului este numit "Baseband". Baseband-ul se ocupa de toate operatiunile legate de telefonia celulara. Daca vrei sa folosesti terminalul in alte retele decat cea de la care l-ai cumparat, este necesar sa "hack-uiesti" acest Baseband.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu in locul tau as da o resetare ca din fabrica!
Vezi daca merge dupa resetare!
Daca nu il duci sa il repari.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am avut aceeasi problema chiar de 2 ori pana acum cu iPhone-ul. Am fost cu el la Orange si problema era ca mi s-a demagnetizat cartela.

Mi-au schimbat cartela sim, i-am dat restart la telefon si a mers.

O zi placuta iti doresc! Fundita? big grin