| Rager a întrebat:

Salut,mi-a dat cineva un laptop AIRIS ca sa-i dezinstalez programele inutile pentru ca i mergea greu.Are Windows XP, dupa 5 minute in care nu l-am folosit ecranul s-a stins si dupa 5, 10 minute cred ca a intrat in stand by si nu mai porneste.
ce sa-i fac sa porneasca? i-am scos bateria si nu a pornit, l-am lasat la incarca 30minute tot nu a pornit, ce sa-i fac?
funda

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Adica s-a stins total? de fapt ai zis ca ai scos bateria. si acum nu mai primeste curent?

| Rager explică (pentru gelu1970):

Cand are bateria si este bagat la incarcat se aprinde un led, doar atat

| gelu1970 a răspuns (pentru Rager):

Daca dai pe butonul de pornire si nu face nimic, nu se aude nici macar ventilatorul, rau de tot. era mult mai bine sa ramana blocat in timpul startarii. insa asa e rau. simtomul asta, in multe cazuri e dat de chipul de video ce se dezlipeste de pe placa. se intampla frecvent. insa nu inseamna ca asta ti s-a intamplat tie. cel mai sanatos e sa il vada un tehnic.