| sebyzzz a întrebat:

Salut tpu.am un laptop de circa 5 luni,iar de doua zile apare un carait care ma enerveaza, dar care nu afecteaza functionalitatea lui.ps.am instalat de mai multe ori windows-ul.din ce cauza apare acest zgomot?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acel"carait"poate fi doar de la hard. M-am confruntat cu o astfel de situatie, si i-am instalat prietenului respectiv si un program pentru a-i demonstra spusele mele. Este mai mult ca sigur de la hard acel"carait". Nu este recomandat sa reinstalezi sistemul de operare prea des. In conceptia mea, reinstalarea sistemului de operare trebuie sa aiba loc doar in ultima instanta, cand nu mai ai nicio alternativa. Eu imi instalez sistemul de operare doar dupa ce folosesc cateva programe pentru"curatare", si, care, nu reusesc sa imbunatateasca situatia.

| sebyzzz explică (pentru anonim_4396):

Cum il pot face sa dispara?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sebyzzz):

Doar schimband hard-ul cu un hard mai bun, sau nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.Ca sa adaug cate ceva la ce a raspuns delost, poate fi de la hard disck(HDD), dar poate fi se de la un cooler(ventilator). Localizeaza sursa zgomotului.Aici ai sa gasesti doar raspunsuri dar nu si repararea. Poti merge la reparat cu el, daca e nou si mai ai cert. de garantie.

| cosmin2010 a răspuns:

Si eu zic faptul ca acel carait poate fi de la hard disk. Si unitatea de DVD mai scoate zgomote, insa doar la pornirea calculatorului.